Více

O pozice v druhém rakouském multiplexu se utká 32 zájemců

Dvaatřicet společností projevilo zájem vysílat v druhém celoplošném zemském digitálním multiplexu v Rakousku. Síť zahájí vysílání již letos v říjnu na původních analogových kmitočtech veřejnoprávní stanice ORF a komerční televize ATV+ ve Vídni, Linci a Štýrském Hradci. K jejich vypínání dojde mezi březnem a červnem letošního roku. Do konce roku by pak druhý multiplex měl pokrývat 80 procent rakouských domácností.

MIF17

Multiplex B má obsahovat čtyři televizní programy a až osm rozhlasových stanic. Licenčního řízení se shodně účastní šestnáct televizních i rozhlasových projektů. Jeho tok bude mnohem nižší než je obvyklé u obdobných digitálních sítí v České republice. Provozovatel sítě, společnost ORS, počítá s 13 Mbit/s, přičemž na jeden televizní kanál by mělo připadnout 2,5 až 3,2 Mbit/s. Mezi zájemci o prostor v druhém multiplexu je podle rakouského listu Der Standard také panevropský zpravodajský kanál EuroNews.

Rozšíření multiplexu B do dalších regionů mimo Vídeň, Linec a Štýrský Hradec závisí na dohodě provozovatelů digitálních stanic s operátorem sítě. Do konce letošního roku chtějí naši jižní sousedé spustit ještě třetí pozemní multiplex, tentokrát zaměřený výhradně na regionální vysílání.

19 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 4. 2007 22:50

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+