Více

O pokračování multiplexu B rozhodnou poslanci?

Společnost Czech Digital Group (CDG) se nevzdává naděje, že by i v příštím roce provozovala v Praze a středních Čechách přechodný digitální multiplex B. Nespoléhá však na prodloužení licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kterému brání letošní novela vysílacího zákona (licenci pro zkušební vysílání lze udělit už jen na šedesát dní v jednom kalendářním roce), nýbrž na úpravu tohoto zákona, aby podle něj radní mohli udělovat experimentální licence na celý rok.

stul

Probíhají jednání na ministerstvu kultury, kde iniciujeme rychlou mininovelu vysílacího zákona, která by prodloužila krátkodobou licenci ze šedesáti dní na jeden rok, potvrdil týdeníku Marketing a Media předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Ke změně zákona nemusí dojít nutně k 1. lednu 2007, multiplex B by mohl pokračovat na základě starého zákona (po odsouhlasení žádosti CDG o dvouměsíční experiment) ještě do začátku března.

Pokud by multiplex B ukončil v Praze vysílání, přišli by televizní diváci odkázaní na zemský digitální příjem o šest televizních a tři rozhlasové programy. Z televizních kanálů v síti vysílá Prima, Óčko, 24cz, TA 3, TV Noe a Top TV, z rozhlasových stanic Rádio Proglas, Evropa 2 a Classic FM. Podle neoficiálních informací by i po prodloužení licence multiplexu B zmizela z jeho nabídky slovenská zpravodajská televize TA 3, která už nemá o pražský experiment zájem.

32 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 11. 2006 8:20

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+