Více

(O)milníky české televizní digitalizace: „Myslím si, že vím“

Z předchozích dílů tohoto seriálu by někdo mohl nabýt dojem, že chyb a omylů se dopouštěli pouze politici, státní zaměstnanci a široká laická veřejnost. Nikoli, byli mezi nimi i odborníci.

Nebezpečné novinářské zkratky

Pokud se zamyslíme nad počtem chyb a omylů, kterých se dopustili ti, kteří celý digitalizační proces připravovali, pak to jistě byly chyby docela zásadní. Vezmeme-li ovšem do úvahy počet těchto chyb, pak by je bylo možné snad spočítat i na prstech dvou rukou. Podobný počet chyb a omylů je pak možné hledat mezi lidmi, kteří problematice vůbec nerozumějí a proto si neumějí představit konkrétní situace a problémy. Zcela nejvíce omylů a chyb tak padá na hlavy právě těch, u kterých by se dalo předpokládat, že mají vše dokonale zmáknuté a vědí vše od A do Z.

Vůbec největší zmatky do celého procesu pak jistě vnášeli ti, kteří byli sami přesvědčeni o tom, že mají právo si myslet, že vědí. Na druhé místo bych pak zařadil novináře, kteří se v nevědomosti pokoušeli zjednodušovat interpretace odborníků natolik, že vytvářeli zcela nesmyslné texty, ze kterých běhal mráz po zádech. Bohužel ani opravdoví machři v oboru a slovutní odborníci se mnohdy nevyvarovali chyb, které pak měly za následek vznik dohadů a zmatků. V těchto případech ovšem většinou nešlo o neznalost, ale o to, že některé věci se prostě nedají vysvětlit natolik jednoduše a exaktně, aby je každý pochopil přesně a správně.

Informační spot televize Nova k vypnutí analogového vysílání na Domažlicku (Zdroj: TV Nova)

Zdroj: TV Nova

Informační spot televize Nova k vypnutí analogového vysílání na Domažlicku

Celý článek si můžete přečíst v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+