Více

O koupi satelitní služby Digi TV jednal s Rumuny i Skylink, potvrdil Jaromír Glisník

„To bylo velké překvapení. Dlouho jsem tomu nevěřil. Myslel jsem si, že je to nějaké nedorozumění,“ řekl o koupi původně rumunské satelitní služby zástupce Skylinku Jaromír Glisník.

Jedním z oslovených subjektů, kterému bylo v minulosti nabídnuto převzetí satelitní služby Digi TV v České republice, byl i operátor Skylink, respektive jeho provozovatel, lucemburská společnost M7 Group. Serveru Borovan.cz to v rozhovoru potvrdil člen představenstva firmy Jaromír Glisník. Před časem jsme jednali o akvizici české dcery Digi TV, nakonec jsme se nedohodli na ceně, konstatoval Glisník. Skylink je největším satelitním operátorem v České republice a na Slovensku – aktuálně má okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet, z nichž většina obsahuje základní balíčky Digital a Digital HD.

ČTĚTE TAKÉ: Potvrzeno! Satelitního operátora Digi TV chce koupit skupina Lama Energy

Satelitní služba Digi TV vstoupila do České republiky pod původně rumunským vlastníkem už v roce 2006. Divákům přijímajícím televizní signál z družice a zajímající se o tuto oblast digitální distribuce se operátor zapsal do pamětí především svou lowcostovou nabídkou. Službu bylo od samotného počátku možné pořídit za pouhých 260 Kč/měsíc. Dlouhodobě ji ale také provázela špatná pověst týkající se zákaznické podpory a obrazové kvality řady stanic. Informace o prodeji operátora skupině Lama Energy se objevily již v červenci loňského roku, oficiálně byly potvrzeny letos v březnu.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 5. 2015 20:43

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+