Více

O druhý multiplex v Rakousku se utká šest televizních stanic

Šest televizních programů postoupilo do druhého kola výběrového řízení na pozice v druhém celoplošném zemském digitálním multiplexu B v Rakousku. Tuto síť chtějí naši jižní sousedé spustit letos na podzim, souběžně s definitivním vypnutím analogového vysílání (na říjen je naplánované ukončení analogového vysílání ve Vídni).

Podle tiskové agentury APA, kterou cituje server Parabola.cz, je mezi postupujícími projekty stanice 3 sat, společný projekt německých veřejnoprávních televizí ARD a ZDF, rakouské veřejnoprávní televize ORF a švýcarské veřejnoprávní televize SRG. Dalším finalistou řízení je sportovní kanál ORF Sport Plus, který už vysílá na satelitu, několik projektů německé mediální skupiny ProSiebenSat.1, která nedávno oznámila převzetí skandinávské společnosti SBS a koupi vídeňské metropolitní televize Puls (ta se také uchází o pozici v multiplexu B, byť před změnou majitele uvažovala, že před zemským vysíláním dá přednost satelitu).

Do finále licenčního řízení se probojoval také panevropský zpravodajský kanál EuroNews, který by rád pozemně vysílal také v České republice, a také rakouská komerční televize ATV. Ta sice už digitálně vysílá v současném (prvním) celoplošném rakouském digitálním mutliplexu, kvůli vysokým poplatkům by ale chtěla přejít do druhé digitální sítě.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 7. 2007 21:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+