Více

Nový seriál České televize Vyprávěj prý není plagiát

Tvůrci nového seriálu České televize s názvem Vyprávěj byli nedávno obviněni z toho, že námět ukradli španělské produkční společnosti, se kterou jednali o koupě a lokalizaci seriálu do českého prostředí. Retro seriál Vyprávěj natočila pro ČT společnost Dramedy productions. Ta přitom jednala i se španělskou společností Grupo Ganga, od které chtěla koupit námět.

Dramedy Productions se v určité fázi opravdu zabývala úvahou adaptovat zmíněný seriál od společnosti Grupo Ganga. Nakonec byl produkt od společnosti Grupo Ganga byl vyhodnocen jako naprosto nepoužitelný pro české prostředí a k obchodu prostě nedošlo. Druhou stranu jsme o rozhodnutí písemně informovali. Následně jsme se rozhodli pro vývoj vlastního autentického původního retro-seriálu a výsledkem je právě Vyprávěj. Při jeho vývoji nebyly nijak používány ani postavy ani příběhy španělského seriálu Cuenta me como paso, naši scénáristé dokonce tento seriál nikdy neviděli, uvedl pro server Blesk.cz Filip Bobiňski z Dramedy.

MIF17

REPORTÁŽ: Podzim na České televizi: HD vysílání i kanál na YouTube

Deník Metro však minulý týden upozornil, že podobností mezi českým a španělským seriálem je víc než dost. Společný je už samotný název, i některé postavy včetně role vyprávěče děje. Čeští tvůrci to vysvětlují tím, že španělský seriál může být jistou inspirací, tak jako se Vyprávěj může podobat i na americký seriál Báječná léta.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+