Více

Nový šéf Telewizje Polska chce spustit zpravodajský kanál Poland 24 v angličtině

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto televizi má.

Veřejnoprávní Telewizja Polska plánuje pod novým generálním ředitelem Jackem Kurskim spustit nejpozději do roku 2018 čtyřiadvacetihodinový zpravodajský kanál v angličtině s pracovním názvem Poland 24. Jako nejpravděpodobnější termín se jeví 11. listopadu zmiňovaného roku, kdy Polsko oslaví sto let nezávislosti. Neexistuje žádný kanál, který by představil Polsko světu z naší perspektivy. Byl by to ekvivalent k Russia Today v Rusku, případně Deutsche Welle v Německu, citoval Kurskiho server Wyborcza.biz.

ČTĚTE TAKÉ: Polská veřejnoprávní televize TVP Regionalna skončila, vrátila se značka TVP 3

Spuštění stanice Poland 24 chápe nový generální ředitel TVP jako zcela logickou volbu, protože řada dalších zemí už takovouto stanici má a informace o Polsku nebývají leckdy prezentovány v zahraničních médiích tak, jak by měly být. Podle oborového webu Wirtualnemedia.plby studio takovéto stanice nemělo být umístěno u našich severních sousedů, ale jako nejpravděpodobnější sídlo se ukazuje Londýn. Připomeňme, že v minulosti o vzniku podobné stanice hovořila i slovenská RTVS, v roce 2008 ještě pod názvem STV.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 1. 2016 13:59

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+