Více

Nový LCD displej od Sharpu pro interiéry automobilů

V rámci zabezpečení automobilové dopravy a zvýšení jak konfortnosti, tak bezpečí, se poslední dobou objevují nové kamery s pohledem na zadní část osobního automobilu, který je kabelem přenášen do mini displeje buď na přístrojové desce nebo na zadních sedadlech.

MIF17

Společnost Sharp již dříve produkovala například mini-dvd přehrávače, které bylo možné u luxusních automobilů namontovat do opěradel předních sedadel, takže cestující vzadu si mohli užívat televize, nebo oblíbeného filmu. Jak lze vidět u některých jiných výrobců, opravdu se začínají montované LCD displeje stávat módou. Několik výrobců, dokonce umožnilo například zobrazení některých statistik automobilu (rychlost, ujetá dráha) na zmiňovaném displeji.

Novinka od Sharpu, která by měla tyto problémy vyřešit, má několik zajímavých technických specifikací. Jednou z nich je velmi vysoký kontrast, 2500:1, kterého bylo dosaženo novými výrobními technologiemi, díky kterým byla i zlepšena sytost a výraznost barev. Pro zajímavost se hodí uvést, že tento displej má kontrast nejvyšší z průmyslově vyráběných displejů. I do budoucna Sharp uvažuje o uvedení některých nových tipů displejů, které by měly sloužit řidičům.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 10. 2007 22:48

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+