Více

Novela ZEKu doputovala na vládu, před schválením ji posoudí Legislativní rada vlády

Další z legislativních překážek přechodu na DVB-T2 padá, ministerstvo průmyslu a obchodu dnes předložilo vládě návrh technické novely zákona o elektronických komunikacích.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (na fotografii) odeslal dnes na Úřad vlády prostřednictvím elektronické knihovny návrh novely zákona o elektronických komunikacích. Před samotným projednáváním vládou bude návrh novely posouzen odbornými komisemi Legislativní rady vlády, není tedy jasné, kdy se technická novela ZEKu dočká schválení na zasedání vlády. Po schválení novely vyhlášek o poplatcích za využívání radiového spektra a tvorbu radiokomunikačního účtu je nové znění ZEKu poslední legislativní překážkou pro plánovaný přechod na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2.

PODROBNĚJI: Z technické novely zákona o elektronických komunikacích k DVB-T2 se stává politikum

Ministerstvo průmyslu a obchodu na dnešním zasedání vlády představilo zprávu o stavu realizace Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, tedy zmíněného přechodu na DVB-T2. Jde o první souhrnnou zprávu, kterou má ministerstvo v souladu se zmíněnou vládní strategií odevzdávat každoročně vždy ke konci ledna. Podrobnosti a konečné znění dokumentu zatím zjišťujeme.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 2. 2017 5:53

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+