Více

Nova zítra nezahájí digitální vysílání v Domažlicích, nemá povolení

Televize Nova se od zítřka neobjeví v přechodném digitálním multiplexu A v Domažlicích, protože k tomu nemá povolení od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Digitální vysílání v regionu tak zahájí pouze Česká televize a Český rozhlas s tím, že programová pozice TV Nova bude obsazena později. Sdělila to tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Stanice se podle Šmítkové na projekt pilotního digitálního vysílání na Domažlicku připravovala společně s ČT a provedla už veškeré technické přípravy. Byli jsme připraveni začít okamžitě digitálně vysílat. Podle zákona však musíme počkat na vyjádření RRTV, jíž jsme adresovali svou žádost o účast v experimentu, vysvětlila mluvčí Novy. Vzhledem k tomu, že od RRTV zatím nepřišlo žádné vyjádření, Nova zatím digitální vysílání v Domažlicích nezahájí.

Doufáme, že souhlas obdržíme co nejdříve, neboť domažlický projekt pokládáme za velmi potřebný experiment, který prověří všechny mechanismy přechodu z analogového na digitální vysílání a že o něm Rada rozhodne na svém nejbližším zasedání, prohlásil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 11. 2006 10:02

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+