Více

Nova žádá RRTV o licenci pro Kanál 5. Ve hře je Nova Men a Nova Action

Společnost CET 21, držitel licence pro kanály Nova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech, si podala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádost, která se týká povolení k provozování nové televizní stanice označované pracovním názvem Kanál 5. Informuje o tom server Mediář.cz, kterému to potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

K TÉMATU: Nova potvrdila, že připravuje nové tematické kanály. Jeden už brzy

Licenční podmínky pro nový kanál se mají podle Kalistové upřesňovat už příští týden v úterý, kdy RRTV navštíví zástupci televize Nova. Mediář.cz spekuluje, že tajemný Kanál 5 by měl být nikoliv ženským kanálem, ale stanicí určenou pro muže. Název nového televizního programu by mohl být Nova Men, případně Nova Action. Právě tyto ochranné známky si kromě jiných registrovala už v březnu společnost CET 21 u Úřadu průmyslové vlastnictví.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Nova si registrovala další čtyři názvy nových kanálů, i Nova Action

Kde by nová stanice z portfolia kanálů televize Nova do budoucna vysílala, je nabíledni. Volná kapacita v rámci digitálního pozemního šíření je v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group, kde jsou v tuto chvíli šířeny stanice Prima love a Rádio Proglas (v Praze a středních Čechách navíc i TV Metropol). O přechodu do této sítě jedná podle informací DigiZone.cz též hudební televize Óčko. Kanál 5 společnosti CET 21 žádá též o udělení licence pro kabelové vysílání.

61 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 8. 2011 20:10

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+