Více

Nova spustí HD vysílání už napřesrok. Plánuje investice 750 milionů Kč.

Televize Nova plánuje v letošním a příštím roce investice do digitálního vysílání v objemu 750 milionů korun. Už v příštím roce by přitom chtěla divákům nabídnout vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Některé pořady už v této kvalitě máme, například seriál Pojišťovna štěstí, jiné, jako zpravodajství, začneme produkovat letos, uvedl na Českokrumlovské mediální konferenci generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Nova podle Dvořáka nárokuje v rámci kompenzací za vrácení analogových kmitočtů dvě licence pro digitální programy a předběžně počítá s tím, že by mohla alespoň jeden další program získat v probíhajícím licenčním řízení. Toto řízení není ukončeno a já věřím, že členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nejsou připraveni k tomu, že by si sedli a licence udělili znovu těm, kteří je dostali loni, řekl Dvořák.

MIF17

Nova tedy počítá s tím, že by zabrala celý jeden multiplex, přičemž by vysílala nejen v kompresním standardu MPEG-2, ale také v MPEG-4 (program v HD kvalitě). Jeden multiplex by zůstal České televizi, o jeden by se podělila Prima se svými kompenzačními programy a čtvrtá síť, která by od začátku vysílala v MPEG-4, by připadla na nové komerční digitální televize.

Více: Nova konečně odhalila karty v digitalizaci

18 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 4. 2007 20:44

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+