Více

Nova sledovaností opět dvojnásobně převyšuje konkurenci

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Zatímco se v prime time ČT1 a Prima pohybují kolem průměrného podílu patnáct procent, Nova je na třiceti.

Jedničkou v TOP 10 za všechny kanály je obvyklá Ordinace v růžové zahradě 2, kterou včera vidělo 1,229 mil. diváků a společně s Ulicí je také jedním ze dvou nezpravodajských pořadů, které v úterý zhlédlo více než milion diváků. Ohnivý kuře na Primě sledovalo 794 tisíc a Panoptikum Města pražského 657 tisíc diváků. Jako poslední se do TOP 10 dostal magazín Víkend s 651 tisíci diváky. Nova má v TOP 10 pět pořadů, ČT1 tři a Prima dva.

PONDĚLNÍ DATA: Modrý kód je se 715 tisíci diváky jediným zářezem televize Prima ve včerejším TOP 10

Jak bylo řečeno, celková sledovanost jde v hlavním vysílacím čase, prime time, jasně za televizí Nova s průměrným podílem 29,09 %. Prima vykazuje 15,05 a ČT1 14,03 %. U hlavního veřejnoprávního kanálu ale ztrátu kompenzuje vysoký podíl stanice ČT sport, který v úterý přesáhl osm procent, a také ČT2 se 4,45 %. Nad čtyři procenta se pak dostává už jen plnoformátová TV Barrandov se 4,26 %, přes den se její průměrný podíl zvyšuje na 5,84 %. Nad zmiňovanou hranicí jsou v tomto čase ještě Nova Cinema, ČT2 a opět i ČT sport s 6,13 %. Naopak se ji v poslední době nedaří překračovat kanálům sdruženým pod Atmedia. Přes den televize Nova uzavírá na 23,81 %, Prima na 13,8 % a ČT1 na 12,58 %.

U filmových kanálů pokořila včera hranici sta tisíc diváků pouze Nova Cinema, a to u snímku Annapolis, který sledovalo 107 tisíc diváků. Stejný počet zhlédl i podvečerní komediální drama Morganovi. Hůře už dopadla stanice Prima Max, kde je jedničkou v TOP 5 za kanál akční drama Pot a krev. Vidělo ho 53 tisíc diváků. O něco lépe se vedlo kanálu Kino Barrandov, na němž česká klasika s Vlastou Burianem, U pokladny stál..., nalákala 63 tisíc lidí. Další dva díly seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti XII pak zhlédlo 45 tisíc, resp. 51 tisíc diváků.

MINULÝ TÝDEN: Nad milionem Ordinace i Ulice, Panoptikum Města pražského něco pod 700 tisíci

Soudkyně Barbara je na TV Barrandov s 232 tisíci diváky těsně před další reality Nebezpečné vztahy. Ještě lépe se ale dařilo stanici ČT sport, na kterou utkání Real Madrid – Bayern Mnichov přilákalo 393 tisíc fanoušků a zápas HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec zhlédlo 258 tisíc. Dokument Král železa a smíchu Franta Kocourek na ČT2 přitáhl 358 tisíc diváků a v TOP 5 za kanál předstihl dokument Velká vlastenecká válka II o sto tisíc diváků. Vedlo se ale i dětské ČT :D, na níž se dva pořady v TOP 5 dostávají nad sto tisíc.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+