Více

Nova skokanem minulého týdne, Prima jako skupina díky Maxu u mladých nad ČT

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Skupina Nova se po dvou týdnech vrátila na pozici lídra v souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let, odkud ji dočasně odsunula ČT.

Mezitýdenní vývoj (vs. 47. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Televizi Nova, konkrétně jejímu hlavnímu kanálu, se podařilo minulý týden nejvíce růst v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let. Ve srovnání s předminulým týdnem si polepšila o 1,42 procentního bodu na hodnotu 22,47 procenta. Díky fotbalové Lize mistrů se dařilo i ČT Sport, která si připsala 0,65 procentního bodu na podíl 2,28 procenta, a růst o 0,62 procentního bodu na hodnotu 14,18 procenta zaznamenal i hlavní kanál Primy, kterému to ovšem nestačilo na pozici dvojky na trhu. Tu si i přes největší pokles minulého týdne drží ČT 1, která si pohoršila o 1,19 procentního bodu na hodnotu 15,70 procenta. Po událostech v Paříži klesal i zájem o zpravodajskou ČT 24, která se propadla o 0,95 procentního bodu na podíl 4,40 procenta. Pokles o 0,60 procentního bodu na hodnotu 5,20 procenta zaznamenala i TV Barrandov.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Prima Max pomohla minulý týden Primě k růstu, meziroční propad skupiny ale nezastavila

Nově se dařilo i jako skupině. V souhrnném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let za všech pět svých volně šířených programů dosáhla hodnoty 30,92 procenta, což bylo o 1,49 procentního bodu více než v předminulém týdnu. Nova se po dvou týdnech vrátila na pozici lídra trhu, odkud ji dočasně vystrnadila Česká televize. Té se minulý týden nedařilo, propadla se o 1,69 procentního bodu na souhrnný podíl 28,19 procenta a výrazněji tak zaostala za vedoucí Novou. Poklesu se nevyhnula ani skupina Barrandov, která přišla o 0,61 procentního bodu a vykázala celkový podíl 6,30 procenta. Naopak nárůst o 0,83 procentního bodu na hodnotu 22,24 procenta zaznamenala skupina Prima, které pomohl nový program Prima Max (bez něj by klesala).

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+