Více

Nova se chce vydat do budoucna cestou tematických stanic

Spouštět do budoucna především tematické kanály. Taková je strategie, kterou se bude do budoucna řídit televize Nova. V rozhovoru pro server Mediaguru.cz to uvedl generální ředitel této stanice Jan Andruško. Rozhodně chceme nabízet kanály zaměřené na určitá témata a na určité skupiny diváků. Nemáme v plánu od tohoto záměru ustupovat, konstatoval Andruško.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nova si zaregistrovala loga pro možný dámský kanál Nova Doma a Nova Lady

Jak již ze zpráv od našeho serveru víte, Nova má v tuto chvíli registrovanou řadu ochranných známek, což podtrhuje i strategii, o které hovořil současný šéf TV Nova. Mezi nimi nechybí mimo jiné Nova Men, Nova Action, Nova Zone nebo Nova Arena. Mediální odborníci však hovoří v současné době jako o nejpravděpo­dobnější nové stanici z rodiny nejsledovanější tuzemské televize o Nova Doma. V současné chvíli jsme těsně před rozhodnutím, kdy a který kanál spustit, sdělil Andruško.

K TÉMATU: Programová ředitelka Novy: Brzy spustíme další tematické kanály

Generální ředitel televize Nova odmítl, že by nějakým výrazným faktorem při spouštění nové stanice bylo to, s čím na trh přichází konkurence. Do diskuse vstupují i úvahy, zda má jít o kanály neplacené, nebo placené, což může tvořit další poměrně širokou rodinu kanálů. Je jasné, že těch témat a tematických kanálů zase není nekonečné množství. Podle mě jsou to jednotky, těžko říci, zda čtyři nebo pět, přiblížil šéf Novy, který zároveň nevyloučil, že by se v budoucnu mohl objevit v DVB-T například podobný kanál, jako je Nova Sport, ale v nekódované verzi.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Ministerstvo kultury chce uzákonit konec digitalizace na 11.11.2011

Jako termín ukončení procesu digitalizace by Andruško rád viděl 11. listopad letošního roku. Vycházíme z toho, že v tento den nastává (…) tzv. analogová tma, uvedl generální ředitel televize Nova. Ten je mimochodem i velkým bojovníkem za to, aby veřejnoprávní televize přišla po tomto datu o možnost vysílání reklamy. Zopakoval to i v rozhovoru pro Mediaguru.cz. V případě, že by reklama na ČT zůstala, Nova nevylučuje přistoupit k obranným krokům na ochranu svých zájmu. Nechci rovnou vyhrožovat arbitráží, protože doufám, že tak daleko ještě nejsme, uklidnil Andruško.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 7. 6. 2011 9:35

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+