Více

Nova s Primou vydělají na poplatcích od kabelovek a satelitářů stamiliony. Zaplatí to koncový zákazník

UVNITŘ KALKULACE – Jak se k celé záležitosti staví Rada pro rozhlasové a televizní vysílání? Čtěte uvnitř článku.

Březen, ještě tam budem. Duben...

Vlnu zdražení kabelové, satelitní a IP televize mohou od dubna letošního roku očekávat zákazníci placených televizních služeb v České republice. Nejpozději do konce března totiž jejich poskytovatelé musí podepsat nové smlouvy s televizními skupinami Nova a Prima, které zahrnují poplatky za možnost převzatého vysílání těchto komerčních programů. Jak již DigiZone.cz informoval minulý týden, Prima si účtuje za možnost šíření svých čtyř lineárních kanálů, ať už ve standardním nebo vysokém rozlišení obrazu, 8,80 Kč měsíčně za každého zákazníka, přičemž všechny mají být dostupné v nejnižších programových nabídkách. Nova žádá platby pouze za HD verze svých volně šířených programů a určila je na 4,80 Kč měsíčně za každého zákazníka.

Nižší cena u Novy je ale vázaná na podmínku uzavření smlouvy na dva roky a odebírání placeného kanálu Nova Sport, který není v poplatku zahrnut (jeho cena se pohybuje v řádu jednotek korun měsíčně za každého zákazníka, který ji bude mít ve své předplacené programové nabídce). „Ne všichni operátoři s platbami nesouhlasí, někteří je přijali s povděkem, protože mají důvod zdražovat své služby a odůvodní to právě těmito poplatky,“ řekl serveru DigiZone.cz zástupce jedné z výše zmiňovaných komerčních televizních skupin. Kabelové nebo satelitní společnosti by podle stejného člověka zdražovat nemusely, protože jejich marže jsou právě u nejnižších programových nabídek dostatečně vysoké, aby snesly poplatky za programy Novy a Primy a operátoři nadále vydělávali.

 

Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz

Pro Primu by byly příjmy z poplatků od kabelovek a satelitářů vítanou injekcí

První vlaštovka: servisní poplatek Skylinku

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+