Více

Nova nechce platit za přenastavení analogových dokrývačů

Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák se na dnešní konferenci Prague Business Breakfast kromě pochvaly hladkého průběhu vypnutí analogu ze žižkovského vysílače vyjádřil i k několika problémům týkajících se mimopražských obyvatel, kteří byli nepřímo závislí na analogu ze Žižkova prostřednictvím navázaných dokrývačů.

Nova totiž nepožádala o přeladění svých analogových dokrývačů na nový zdroj signálu, a proto spolu se Žižkovem se vypnuly prakticky všechny zdroje analogového signálu Novy v oblasti, které byly závislé na signálu ze Žižkova. Důvod je podle Dvořáka v penězích.

Nejsme připraveni platit za přenastavení dokrývacích vysílačů, a jednáme o tom, kdo to zaplatí. Můžete samozřejmě oponovat, že přenastavení jednoho vysílače vyjde na 2500 dolarů, což není až tak hrozná suma, jenže bavíme se o stovkách vykrývačů po celé České republice. A ty by dle TPP měly být v provozu až do konce roku 2011. Kdo to tedy zaplatí?“ zeptal se Dvořák v jednom z pěti bodů své dnešní prezentace.

DALŠÍ INFORMACE: Petr Dvořák: Připravenost Pražanů na digitalizaci nás překvapila

Minikonferenci Prague Business Breakfast organizoval server BroadbandTVNews ve spolupráci s telekomunikačním operátorem Telenor Satellite Broadcasting. Na konferenci byl přítomný i server Digizone.cz.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 5. 2009 7:59

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+