Více

Nova načerpala úvěry za téměř miliardu a půl

Televize Nova, resp. společnost CET 21, si podle ekonomického deníku E15 vzala od České spořitelny dva velké úvěry, jejichž výše se vyšplhala téměř k miliardě a půl. Přesná částka je 1.45 mld. Kč. K dispozici by pak měla mít ještě další úvěr, který čítá částku 300 milionů korun. Ředitel Novy Petr Dvořák přiznal, že si není ani jistý, zda televize této možnosti využila.

stul

Načerpali jsme likviditu, abychom ji měli u sebe a byli schopni ji v případě potřeby použít, konstatoval pro list ředitel Dvořák. První dva úvěry mají být splatné do konce roku 2010. Nikdo však nechce prozradit, co se s částkou téměř jedné a půl miliardy bude dít. Deník E15 se domnívá, že bermudská společnost CME, která Novu vlastní, by mohla peníze použít na zacelení ztrát, které utrpěla na Ukrajině a v Bulharsku.

Lidové noviny si všimly toho, že Nova začala přerušovat reklamou také videa na internetu už i uvnitř jejich stopáže. Týká se to pouze nezpravodajských videí, tedy videí v archivu Nova.cz, konstatovala pro deník mluvčí kanálu Michaela Fričová. Česká komerční jednička přitom doposud vkládala reklamu pouze na začátek a konec videí. Lidovky připomněly, že do budoucna jsou televizní rozpočty pro internet nejzásadnějším zdrojem růstu.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 4. 2009 7:09

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+