Více

Nova nabízí přes internet placené Video on Demand

Televize Nova spustila na internetu placenou videopůjčovnu. Vedle českých a zahraničních filmů v ní nabízí i vlastní seriály jako Ulice, Pojišťovna štěstí či Ordinace v růžové zahradě. Služba funguje pod portálem Kinománia na adrese http://nova.ki­nomania.cz a technologickou podporu jí zajišťuje společnost Mediacapitol, která patří rovněž do holdingu TV Nova. Za jeden vypůjčený snímek si televize účtuje 46 korun, zájemci je pak přístupný po dobu 24 hodin.

stul

Pro stahování filmů je třeba nainstalovat speciální program Kinománia. Placení probíhá přes placenou linku společnosti Erika ze skupiny TV Nova. Výběr dílů jednotlivých seriálů je ale omezený, k dispozici jsou pouze části odvysílané Novou od letošního 3. října. Vedle zpoplatněných snímků Nova nadále nabízí na adrese http://www.no­va.cz/tvarchiv/ volný přístup do video archivu pořadů Česko hledá SuperStar, Eso, Na vlastní oči, Občanské judo, Rady ptáka Loskutáka, Střepiny, Tele Tele, Televizní noviny, Volejte Novu a 112.

Doménu Kinománia.cz provozuje společnost Sulfi zastupovaná Robertem Drotárem. Ta úzce spolupracuje s firmou Alef Nula, které Ministerstvo informatiky letos na jaře přikleplo většinu z dvousetmilionové státní dotace na podporu rozvoje broadbandu. Alef Nula se ucházela o grant s projektem Národní broadvandové knihovny ČR a už koncem května spustila společně s portálem Seznam.cz videopůjčovnu www.kinomania.cz.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 8. 10. 2006 18:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+