Více

Nová ministryně kultury Hanáková by snížila rozpočet České televize

Výška rozpočtu České televize pro příští rok, která by měla dosáhnout 6,9 miliard korun, se nelíbí nově jmenované ministryni kultury Aleně Hanákové ze sdružení Starostové a nezávislí (STAN). Zpravodajskému serveru Lidovky.cz ministryně řekla, že plánovaný rozpočet, který má druhý lednový týden schvalovat Rada ČT, je příliš vysoký. Veřejná finanční podpora by neměla narušovat hospodářskou soutěž, prohlásila Hanáková, která se tak postavila na stranu komerčních televizí.

K TÉMATU: Petr Dvořák slibuje České televizi pátý program. Už příští rok

stul

Hanáková ve funkci nahradila Jiřího Bessera, který na post ve vládě rezignoval kvůli zatajení svých podnikatelských aktivit s člověkem, který byl odsouzen za podvody. Hanáková je stejně jako Besser členkou poslaneckého klubu TOP 09, jehož součástí je i sdružení STAN. Jako jednu ze svých priorit v ministerské funkci pro Lidovky.cz v úterý zmínila i zpřesnění zadání veřejné služby České televize.

Přemýšlím o tom, že by nebylo od věci uvažovat o změnách v jejím fungování. U tohoto provozovatele vysílání veřejné služby by podle mého bylo užitečné zpřesnit zadání pro jeho práci, definovat lépe úlohu veřejnoprávního média, řekla Hanáková.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 12. 2011 18:28

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+