Více

Nova chce vstoupit do Asociace digitálních televizí

Televize Nova projevila zájem o členství v Asociaci digitálních televizí (ADT). Na dnešní tiskové konferenci to uvedl předseda ADT a generální ředitel hudební stanice Óčko Jiří Balvín. Nova nám zaslala dotaz, zda je ADT uzavřenou organizací a jaké jsou podmínky vstupu. O případném členství ale může rozhodnout pouze kongres jako nejvyšší orgán asociace, uvedl Balvín.

Šestice zakládajících členů ADT, digitální televize Febio TV, TV Barrandov, RTA, Óčko, Z 1 a TV Pohoda, přitom nemá s Novou zrovna nejlepší vztahy. Na dnešní tiskové konferenci zástupci těchto televizí Novu obvinili, že se snaží zbrzdit vypínání analogových vysílačů. Ačkoli oficiálním důvodem návrhu odkladu jsou údajné technické a právní obtíže, ADT je přesvědčena, že ve skutečnosti Nova bojuje o zachování svého dominantního podílu na reklamním trhu, uvedla ADT v oficiální tiskové zprávě.

Členem ADT se může podle stanov stát právnická nebo fyzická osoba, které byla v České republice udělena licence k provozování digitálního vysílání. Cílem asociace je prosazovat a chránit práva a oprávněné zájmy svých členů, podporovat rozvoj digitálního vysílání v ČR a pomoci co nejvíce urychlit převod z analogového na digitální televizní vysílání.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 7. 2006 10:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+