Více

Názory k článku
Nova by mohla rozjet dvě až čtyři nové tematické televize. A chystá 3D

Karel Cibulka aura:37
Karel Cibulka Login: KarelCibulka
20. 5. 2010 7:21 Nový

Silácká gesta N@vy...

No nevím ale toho slibování se s tím roztrhl pytel slibů,no čas uvidí kdo měl silná slova a kdo je dotáhl do konce,ale každopádě můžou přes satelit vysílat tématické kanály hned
Tom S. aura:55
20. 5. 2010 7:52 Nový

Prorokováno bylo

celé vlákno
mux 1= ČT, mux 2=n@va, mux 3=prima, mux=zbytek (např.Z1) ... ČRa přeberou
mux 3 od CDG, mux4 bude odebrán "o2" a tam se odstěhuje zbytek
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
20. 5. 2010 8:31 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
Tato úvaha má sice něco do sebe, ale jde hlavně o vysněné přání televize Nova. Problémem totiž budou dlouhodobé smlouvy Barrandova a Primy, kterými si tyto stanice zajistili pozice v muxu 2, tuším že na 10 let. A Barrandovští by museli být blázni, aby se dobrovolně vzdali výhodné pozice ve společné síti s Novou a přesouvali se do nějakého laciného muxu s neatraktivními kanály a mnohem horším pokrytím ;-)
Tomáš Hudec aura:70
Tomáš Hudec Login: ejaneo
20. 5. 2010 9:50 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
Osobně si myslím, že než naivně čekat na nějaké super vysílatele (z nových stanic vítám jen Z1), bylo by dobré, kdyby už nyní dostal šanci ten, co vysílat chce. Čekáte snad že FEBIO sežene investora?
Pavel Někdo aura:81
20. 5. 2010 10:00 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
Navíc by měla Nova začít vypínat analog než vůbec začne mluvit o DVB-T2. V ČR se může uživit max. nějakých 5-6 celoplošných stanic, což vyplývá z velikosti trhu a tím, že bude mít někdo zbožné přání mít 4 stanice na tomto faktu nic nezmění. Teď už existuje 5 TV (Nova, Nova C, Prima, Prima C, Barrandov) a to do toho nepočítám Public a regionálky. Takže ano Nova klidně může mít celý multiplex pro sebe, ale pořád bude mít stejné příjmy, takže budou vysílat pořád dokola ty stejné pořady, seriály místo toho aby nakupovali nové a bude to ještě horší než dnes.
Milda aura:39
Milda Login: lhamer
20. 5. 2010 13:37 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
Nově ale nejde o to aby na dalších kanálech co plánuje vydělávala. Tam je hlavní účel přesytit trh, aby už nemohla vzniknout, respektive prosadit se nějaká nová konkurence :-(
pevy aura:88
Pevy Login: pevy
20. 5. 2010 15:06 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
Nova opět jenom kecá (jako tomu vždycky bylo) !! Nevidím jedinou překážku, která by jim bránila provozovat víc TV programů už teď. A pane Ferkl, jen tak mimochodem, kdopak vám bude ty experimenty v 3D platit ? On se (zase) někdo najde, že. Před takovým zákazníkem totiž každý operátor padne na zadek (i když já opravdu nechápu, proč :-))).
K těm multiplexům: Veřte, že technický rozdíl v muxech 2 a 3 je menší, než se nyní zdá a "doplnit" trojku na robustnost muxu 2 je jen otázkou několika měsíců (vsadil bych, že pokud by mux 3 "spadl ČRa do klína", měl by do konce roku pokrytí srovnatelné s muxem 2 - byl-li by tedy zájem od vysilatelů tohoto muxu).
Jiri Hlavac aura:96
Jiri Hlavac Login: lahvon
20. 5. 2010 15:08 Nový

Re: Prorokováno bylo

celé vlákno
A pak už jen znárodnit továrny, přidělovat práci na základě umístěnky a na základě kádrového posudku, spotřební ekonomiku převést na státem plánované hospodářství.

A to by bylo, aby zas nebylo fajn, ne?
Josef Pavera aura:89
20. 5. 2010 18:17 Nový

Nova - mux

I když Novu z jejími programy moc nemusím,a její představitelé často žvaní,je tato úvaha celkem dobrá.A ČTU by měl být ten poslední co by bránil někomu v tom že chce v nových technologiích utápět peníze.
Jesti CET opravdu chce další mux jen pro sebe tak ať Nova povypíná analog a to urychleně a přece? - kolik bylo u nás zkoordinováno sítí ??
Ono to teďka bude vypadat tak a už to jasně tak vypadá ,že je vidět kdo brzdí rychlý vývoj digitálu.Proč by nemohla vysílat třeba 6 programů - kdo se bojí?? ti méně úspěšní??(Silně mě napadá analogie z polskou Tv TVP ta taky bude vysílat své základní programy v muxu1 a dalších 4-5 v muxu 3,je sice pravda,že komerční tv na TVP1 nemají,ale přece jen je to podobné).

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+