Více

Nova bojkotuje letošní TýTý. Vyjednává s televizemi o úpravách nebo úplně nové anketě

„Jsme přesvědčeni, že na trhu je prostor pro odborně zorganizované televizní ocenění, které bude přijatelné pro všechny velké televizní skupiny,“ říká mluvčí Novy Anna Suchá.

Opakuje se loňský scénář

Už druhý rok po sobě se musí anketa TýTý o nejoblíbenější tváře a pořady televizní obrazovky obejít bez oficiální účasti televize Nova. Nejsledovanější česká televize ani letos nefiguruje mezi televizemi, které se objevují v herním řádu pro TýTý 2014 jako přímí účastníci ankety. Neúčast Novy serveru DigiZone.cz potvrdila i mluvčí této televize Anna Suchá. „V letošním roce jsme se rozhodli nezapojit do ocenění TýTý. Důvody jsme diskutovali s organizátory projektu, kteří je znají. Jsme ale přesvědčeni, že na trhu je prostor pro odborně zorganizované televizní ocenění, které bude přijatelné pro všechny velké televizní skupiny. Jsme v kontaktu s ostatními televizními skupinami a vznik takového ocenění iniciujeme,“ uvedla.

Co vedlo Novu k tomu, že se do TýTý 2014 nezapojila? V podstatě se opakuje situace z loňského roku, kdy generální ředitel Novy Christoph Mainusch žádal pořadatele ankety, vydavatelství Bauer Media, o určité úpravy soutěže, aby anketa byla „vyváženější“ a nezvýhodňovala některé televizní hráče. Manažeři vydavatelství slíbili, že připomínky Novy projednají, ale protože se už blížilo vyhlášení nominací pro TýTý 2013, dohodli se s Novou na tom, že změny se budou týkat až následujícího (letošního) ročníku. Nova se tedy oficiálně TýTý 2013 neúčastnila a hlasování v této anketě na své obrazovce nijak nepropagovala, přesto diváci nominovali řadu jejích pořadů a tváří.

CIF17

 

Foto: Karel Choc, DigiZone.cz

Generální ředitel Novy Christoph Mainusch požadoval úpravy ankety TýTý už loni, Bauer Media ale jeho žádost nevyslyšela

V konečném hlasování ale všechny pořady a hvězdy Novy vypadly a nejsledovanější česká televize nezískala v TýTý 2013 ani jedno zakřivené zrcadlo (pokud nepočítáme Josefa Klímu, který v roce 2013 ještě působil na Nově, ale TýTý získal už v době, kdy se vrátil na Primu). To, že jsou výsledky ankety přímo závislé na míře podpory jednotlivými televizemi, Nova právě považuje za potvrzení nesprávného konceptu ankety. Po loňské anketě Nova očekávala, že s ní vydavatel Týdeníku Televize a dalších televizních magazínů projedná požadované změny, ale k žádné schůzce nedošlo a na přelomu loňského a letošního roku přišla pozvánka do nového ročníku TýTý, který byl postavený úplně stejně jako ten loňský. To televizi Nova poněkud rozladilo, protože očekávala, že se slibovaná, ale odkládaná schůzka uskuteční – včetně diskuse nad úpravami TýTý.

S Bauer Media nebo bez nich

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+