Více

Nominace do Rady pro vysílání se neobešly bez převlékání politických dresů. Někdy i překvapivých

UVNITŘ SEZNAM VŠECH KANDIDÁTŮ – Ze sedmi radních, jimž v květnu končí šestiletý mandát, členství v RRTV obhajují tři – včetně předsedy Ivana Krejčího.

Celkem 12 kandidátů nominovaly poslanecké kluby parlamentních stran na osm míst v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která se uvolní letos v květnu (s výjimkou jednoho po bývalé předsedkyni Rady Kateřině Kalistové, které je neobsazeno od listopadu loňského roku). Čtvrtinu nominovaných tvoří stávající radní. Mandát se rozhodl obhajovat stávající předseda RRTV Ivan Krejčí (nominován za ČSSD), místopředseda Milan Bouška (nominován za ODS) a radní Martin Bezouška (nominován za ČSSD). Naopak o další funkční období v Radě se neuchází nebo nebyli nominováni místopředseda RRTV Pavel Foltán (ČSSD) a radní Dalibor Matulka (KSČM) a Jiří Šenkýř (KDU-ČSL).

stul

Nejvíc kandidátů do RRTV navrhuje vládní strana ČSSD, jíž v květnu končí všichni stávající členové vysílací rady. Sociální demokraté podle očekávání usilují o čtyři místa v RRTV. Po dvou nominacích podaly další dvě strany ANO a KDU-ČSL, dva nové radní chce mít i opoziční ODS a po jednom kandidátovi postavily TOP 09 a KSČM. Serveru DigiZone.cz to sdělil poslanec Martin Kolovratník (ANO), který je předsedou Volební komise Poslanecké sněmovny. Teoreticky ještě mohou nastat změny. Volební komise tyto návrhy oficiálně projedná a připraví formou usnesení pro Sněmovnu v úterý 31. března v 9.00. Samotná volba může proběhnout nejdříve 10 dnů po projednání v komisi, tzn. nejdříve v pátek 10. dubna, sdělil Kolovratník.

Nominovaní za ČSSD

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+