Více

Nízká volební účast poznamenala i zájem diváků o volební pořady a zpravodajství

Volební superdebatu, kterou Česká televize vysílala v předvečer prvního volebního dne, sledovalo necelých na ČT 24 necelých sto třicet tisíc diváků a přes 350 tisíc na ČT 1.

Přímý přenos předvolební debaty z Kongresového centra Praha, kterou moderoval Václav Moravec, dosáhl v pátek 6. října na kanálu ČT 24 podíl 3,34 procenta ze všech diváků, kteří v tu dobu seděli u obrazovek. Vidělo ji 127 tisíc diváků starších patnácti let a 45 tisíc diváků ve věku od 15 do 54 let. Když přičteme sledovanost Superdebaty na ČT 1, vidělo ji celkem 486 tisíc a dosáhla podílu 12,82 procent. Večerní Události sledovalo na zpravodajském kanále 172 tisíc diváků starších patnácti let a dalších 707 tisíc diváků na kanále ČT 1.

Celkem dosáhla ČT 24 v pátek celodenního nadprůměrného výsledku 4,56 procenta u diváků starších patnácti let a necelých tří procent u mladší cílové skupiny ve věku od 15 do 54 let. Den předtím podíl zpravodajského kanálu u obecné cílové skupiny dosáhl 3,79 procenta a 2,5 procenta u mladší cílové skupiny.

MIF17

První výsledky krajských a senátních voleb byly známy v sobotu večer, kdy k Událostem na ČT 1 usedlo 707 tisíc diváků a na ČT 24 dalších 118 tisíc. Vedla samozřejmě Nova, u jejíchž Televizních novin usedlo nijak výjimečných 1,485 milionu diváků. Den předtím to bylo 1,675 milionu diváků. Zprávy FTV Prima sledovalo v sobotu 534 tisíc diváků, v pátek to bylo 652 tisíc. Sobotní Naše zprávy na TV Barrandov vidělo 202 tisíc diváků, o den dříve pak 218 tisíc diváků.

Analýzu dalších volebních dnů najdete v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+