Více

Nevypnula Nova analog na Sušicku kvůli nízkému výkonu multiplexu 2?

Televize Nova dosud nevysvětlila Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), proč k 28. únoru neukončila zemské analogové vysílání na sušickém vysílači Svatobor a klatovském Baráku, jak se k tomu zavázala souhlasem s Technickým plánem přechodu (TPP). Dopis, který měla ČTÚ zaslat a o němž se předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák dozvěděl neoficiální cestou, na úřad dosud nedorazil.

K TÉMATU: Televize Nova nevypnula analog na Sušicku a Klatovsku

Jediným vyjádřením Novy k pokračování jejího analogového vysílání na Sušicku a Klatovsku tak zůstává odpověď mluvčí Michaely Fričové na dotaz serveru DigiZone.cz. Podmínky pro ukončení analogového vysílání stanovuje TPP. Tyto podmínky nejsou na rozdíl od předchozích etap přechodu v Praze a Plzni bohužel splněny, na což jsme opakovaně upozorňovali, a analogové vysílání nelze ukončit, uvedla Fričová.

ČTĚTE TAKÉ: Nova: Analog na Sušicku jsme nevypnuli kvůli nesplnění TPP

Základní podmínkou, která musí být splněna před vypnutím analogových vysílačů velkého a středního výkonu v dané územní oblasti, je shodné a nebo vyšší pokrytí této oblasti digitálním signálem. A právě tuto podmínku zřejmě Nova využila k zachování analogového vysílání na Sušicku a Klatovsku. Digitální síť 2, v níž tu Nova vysílá z vysílače Svatobor, má totiž nižší výkon než další dva multiplexy, šířené z tohoto vysílače.

NAPSALI JSME: RRTV nezahájí s Novou řízení kvůli nevypnutí analogu na Sušicku

Zatímco digitální sítě 1 a 3 vysílají ze Svatoboru výkonem 100 kW, digitální síť 2 včetně Novy vysílá výkonem 71 kW. Společně s Novou v této síti vysílá i Prima, která svoje analogové vysílání na Sušicku ke konci února vypnula. Na rozdíl od Novy totiž analogově vysílala pouze ze Svatoboru a nikoli z klatovského Baráku. ČTÚ připravuje k situaci veřejné prohlášení.

stul

VÍCE: ČTÚ prošetřuje, proč Nova nevypnula analogové vysílání na Sušicku

Již připravujeme stanovisko ČTÚ, telefonicky jsem informoval předsedkyni Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřinu Kalistovou o předpokládaném postupu. Jakmile stanovisko probereme ještě jednou, včetně textu pro RRTV, tak připravíme také tiskovou zprávu, sdělil serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 3. 2010 16:47

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+