Více

Netflix v Česku? Bude to mít hodně těžké, shodují se jeho lokální konkurenti

DigiZone.cz zjišťoval reakce provozovatelů placených Video On Demand služeb v Česku na avizovaný vstup globálního obra Netfix na náš trh. Řada z nich ho překvapivě vítá.

Tři miliony Britů za dva a půl roku

Nejpozději v příštím roce chce největší globální hráč na poli služeb placeného videa na vyžádání – Netflix – spustit lokalizovanou verzi pro Českou republiku. Stane se tak v době, kdy Netflix vstoupí i na italský a španělský trh, a pouhé čtyři roky poté, co odstartoval v první evropské zemi: Velké Británii. Tam stačil za necelé tři roky nasbírat přes tři miliony předplatitelů, což je nezanedbatelná část z 57,4 milionů platících uživatelů, jež měl Netflix na celém světě ke konci loňského roku (zvlášť když vezmeme v úvahu, že 39 milionů z toho připadá na Spojené státy). Češi se Netflixu dočkají rok po Polácích, přičemž někdejší největší americká půjčovna DVD bude vstupovat na trh, kde jsou už základní karty rozdány.

V Česku se začaly první placené služby typu Video on Demand (VOD) objevovat již před deseti lety a nyní zde existuje hned několik poměrně silných hráčů: ať už jde o Topfun, za kterým stojí investiční skupina J&T vlastnící slovenskou televizi Joj, nebo Voyo ze skupiny Nova či videotéky O2TV a T-Mobile televize. Těm všem se bude Netflix snažit přebrat uživatele, případně je přesvědčit, že má natolik unikátní obsah, aby si vedle lokální služby platili i jeho. Všeobecně se předpokládá, že Netflix bude chtít do Česka vstoupit s legální možností sledování populárního amerického seriálu House of Cards, na který si ovšem brousila zuby i služba Banaxi operující pod značkou obchodní sítě Tesco (vzhledem k tomu, že House of Cards je původním seriálem Netflixu, asi nemá šanci – leda by se s Netflixem spojila).

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+