Více

Netflix s expanzí nekončí, naději tak mohou mít stále i zájemci z Česka

15 let po zavedení prémiové služby má Netflix po celém světě více než 50 milionů klientů a působí ve více než 40 zemích. Produkce portálu má letos celkem 31 nominací na televizní Oscary.

Živit v sobě naději, že původně americká služba Netflix expanduje v budoucnosti i do České republiky, případně na Slovensko, mohou dál zájemci o tento světově proslulý videoportál. Plánovaná expanze na další evropské trhy, mezi kterými budou od září Německo, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko, nemá končit vstupem do těchto zemí. Provozovatel služby to naznačil v hospodářských výsledcích za druhý kvartál, které byly zveřejněny v pondělí 21. července. Úspěch v Argentině a Finsku nás přesvědčil o tom, abychom dále agresivně investovali do globální expanze, uvedla firma v tiskové zprávě.

K TÉMATU: Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Netflix může sázet mimo jiné na originální tvorbu, tedy tituly, které vznikají v první fázi výhradně pro jeho zákazníky služby. Týká se to například seriálů Orange is New Black, případně House of Cards. Na počátku tohoto měsíce získal Netflix pro své seriály a původní dokumenty 31 nominací na ceny Emmy, televizní obdobu prestižních Oscarů. V následujících týdnech uvede videoportál například premiéru čtvrté a poslední řady seriálu The Killing a novou animovanou komedii pro dospělé diváky s názvem BoJack Horseman. V srpnu se v nabídce objeví titul Mission Blue od oscarového režiséra Fishera Stevense.

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Netflixu House of Cards s Kevinem Spaceym se bude natáčet v Ultra HD

Ačkoliv by byl příchod Netflixu do České republiky, případně na Slovensko, pro řadu zájemců o legální on-line video obsah vítaným zpestřením, je třeba si uvědomit, jak atraktivní jsou oba trhy pro samotného provozovatele této služby. Z amerických portálů tak na českém trhu funguje pouze lokalizované podoba HBO GO, které už se podařilo rozšířit do nabídky většiny významných tuzemských hráčů. Významnou roli hraje v České republice a na Slovensku portál Voyo, stojí za ním mediální skupina Nova, a Topfun. Postupně vznikají na našem trhu i další služby, mimo jiné O2 Videotéka nebo Ivio od Hollywood Classic Entertainment.

21 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 7. 2014 14:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+