Více

Německá RTL plánuje novou rozhlasovou stanici - na satelitu, internetu i v DAB

Mediální skupina RTL provozuje v Německu například stejnojmenný nejúspěšnější komerční kanál, z jehož produkce pochází například i seriál Kobra 11, který se vysílá u nás i na Slovensku.

Nejsilnější mediální skupina v Německu, RTL Deutschland, chce spustit v dohledné době novou rozhlasovou stanici, kterou by distribuovala prostřednictvím řady kanálů. Jak upozornil server Satellifax.de, RTL už získala licenci pro nový program s názvem RTL Lux. Distribuován by měl být například prostřednictvím satelitu, v tamních kabelových sítích a také na internetu. V další fázi počítá RTL i s vysíláním prostřednictvím VKV vysílačů a také v multiplexu digitálního rozhlasu DAB.

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Německu by měl začít vysílat další zemský multiplex pro digitální rozhlas

RTL Lux má označený formát jako Full AC, což by znamenalo hudbu pro staršího posluchače orientovanou na pop a rock. RTL byla udělena licence až do roku 2019. Při této příležitosti byla zřízena i společnost RTL Lux GmbH a zaregistrována také doména na adrese www.rtllux.de. Ta pochopitelně ale v tuto chvíli ještě není dostupná. Program by měl primárně cílit na posluchače ve věku od třiceti do devětapadesáti let. Sídlo stanice bylo uvedeno na stejné adrese jako RTL Group.

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 19. 9. 2012 19:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+