Více

Někteří Ostravané mají po digitálním třesku s příjmem televize problémy

Mimořádný zájem vzbudil na DigiZone.cz včerejší článek, který se věnoval přelaďování digitálních multiplexů 2 a 3 na Ostravsku a navýšení jejich výkonu. Jak se bohužel ukázalo, ne všichni obyvatelé v této lokalitě byly na tuto operaci dobře připraveni. Jako největší problém se pak jeví skutečnost, že někteří diváci neměli upravenou společnou televizní anténu (STA) na nový vysílací kanál.

K TÉMATU: Digitální třesk na Ostravsku: multiplexy 2 a 3 mění pokrytí i vysílací kanály

Do dneška mi jely všechny kanály (Česká televize, Nova a Prima, k tomu TV Barrandov). Když jsem ráno zjistil, že půlka je out, dal jsem automatické ladění, ale najednou mám jen všechno od České televize a Novu v HD, nic víc. Primu vůbec, Barrandov taky ne, popisoval typický problém některých obyvatel na Ostravsku ve fóru DigiZone čtenář Martin Kocián, u něhož se jasně ukazuje, že v domě, kde bydlí, byl nastaven příjem multiplexu 2 na kanál 39, ovšem už se nepočítalo s novým kanálem 37. Kocián měl však paradoxně štěstí, že STA počítalo s multiplexem 4 na kanálu 63.

stul

ČTĚTE TAKÉ: Dnes končí analogové vysílání ČT 1 na Lysé hoře a s ním i 16 dokrývačů

Stejný problém je v podstatě i u multiplexu 3, kde vysílá jediná televizní stanice – Prima love. I o tu mohli někteří diváci přijít přeladěním z 32. na 51. kanál. Problémem je bohužel v tomto případě i skutečnost, že se nejedná opět o definitivní vysílací kanál. Na finálním 48. kanálu totiž stále šíří svůj signál televize Prima, která zde bude k dispozici pravděpodobně až do letošního listopadu. Někteří obyvatelé Ostravska přišli podle našeho diskusního fóra také o příjem polského digitálního multiplexu z lokality Wisła – Góra Skrzyczne na kanálu 38, což pravděpodobně v některých případech mohla způsobit takzvaná (nekvalitní) polská síta, jež se silným digitálním signálem na kanálu 37 zahltila.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+