Více

Neexistující slovenská televize Empatia o sobě opět dala vědět

Slovenská televize Empatia, která plánovala zahájení vysílání původně už na konec loňského roku, se možná znovu probouzí k životu. Včera se promo smyčka s jejím logem nečekaně objevila na družici Thor 6 (pozice 1 stupeň západně). Po několika hodinách však byla programová pozice označená jako Empatia opět odpojena. Zkušební vysílání proběhlo v multiplexu, který je běžně využíván slovenskými stanicemi, například Musicbox, musiq1, TV Lux nebo TV Patriot a také několika komerčními rádii.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská Empatia má opět licenci. Získal ji nový držitel Minas Tirith

Empatia byla původně plánována jako kanál zaměřený na zpravodajství, dokumentární tvorbu, filmy, pohledy z regionů a relace dětské, hudební i motoristické se startem v listopadu 2010. Jeho provozovatelem měla být slovenská společnost Empat, která však nestihla spustit vysílání včas, a proto ji licence propadla. Jednatel této firmy Patrik Bokroš však založil jinou firmu – Minas Tirith, na níž registraci pro Empatii opět podal. Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), slovenská obdoba RRTV, mu vyhověla. Podle posledních informací chtěl Bokroš tuto stanici spustit letos v září.

stul

K TÉMATU: Slovenská Empatia opět odložila termín startu, prý na září

Přesto, že Patrik Bokroš nebyl schopný vysílání tohoto programu za téměř rok vůbec spustit, stanice už má za sebou několik nestandardních kroků. Spustila soutěž o hodnotné ceny, ovšem její výherci nebyli nikdy ohlášení. Bokroš sliboval, že o peníze za zaslané SMS prý potencionální diváci nepřijdou, ovšem neřekl, jak jim bude investované finance za prémiové zprávy kompenzovat. Program už byl jako promo smyčka také šířen v rámci satelitní služby Skylink, signál byl ovšem po několika dnech odpojen. Aktuální vyjádření Patrika Bokroše bohužel není možné získat. Telefonní číslo, ze kterého komunikoval s novináři, je odpojené.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 8. 2011 17:09

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+