Více

Navzdory spekulacím společnost MTG Primu zatím neprodá, domnívají se analytici

UVNITŘ GRAFY – Množí se sice spekulace, že společnost MTG prodá svůj podíl v televizi Prima Andreji Babišovi, podle analytiků k tomu však nedojde. Reálně naopak vypadá odchod MTG z ruského trhu.

Přestože hospodaření společnosti MTG, která spoluvlastní televizi Prima, negativně ovlivnilo posílení dolaru, dokázala firma v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvýšit tržby i zisk. V případě čistého zisku šlo dokonce o dvojnásobek. Oproti loňskému prvnímu čtvrtletí se MTG též zvýšily tržby v České republice, a to o 6 %. Navzdory spekulacím se proto analytici domnívají, že MTG tuzemský televizní trh neopustí. Naopak to ale vypadá s ruským televizním trhem, kde zřejmě MTG své aktivity ukončí.

MIF17

MTG vykázala v prvním kvartále rekordní tržby

Společnosti MTG, polovičnímu vlastníkovi televize Prima, se v prvním letošním čtvrtletí dařilo více než loni. Firma dosáhla tržeb ve výši 3,7 miliardy švédských korun (10,8 miliardy českých korun), což je o 2,89 % více než v prvním čtvrtletí loňského roku. Tehdy měla MTG tržby o více než 100 milionů švédských korun nižší, konkrétně se jednalo o částku 3,6 miliardy švédských korun (10,5 miliardy českých korun). Jak uvedla sama MTG ve zprávě o hospodaření, první letošní kvartál se tak z pohledu tržeb zařadil mezi rekordní. Nedařilo se ale jen v oblasti hrubých příjmů. Oproti roku 2014 se společnosti MTG také zdvojnásobil čistý zisk. Zatímco loni měla MTG v prvních třech měsících čistý zisk 159 milionů švédských korun (465,9 milionu českých korun), letos evidovala zisk ve výši 318 milionů švédských korun (tedy 931,7 milionu českých korun).

 Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+