Více

Náskok České televize před skupinou Nova se podařilo udržet i minulý týden

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Rozdíl v souhrnném celodenním podílu na publiku starším 15 let se přiblížil pěti procentním bodům. ČT1 zbýval na hlavní kanál Novy necelý procentní bod.

Mezitýdenní vývoj (vs. 28. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Letní nadvláda České televize nad skupinou Nova, alespoň co se týče souhrnného celodenního podílu všech programů na dospělém publiku starším 15 let, pokračovala i o třetím prázdninovém týdnu. Rozdíl mezi oběma největšími českými televizními skupinami se navíc ještě zvětšil a blíží se pěti procentním bodům. Česká televize oslovila svými šesti programy denně v průměru 31,81 procenta dospělého publika, což bylo o 0,27 procentního bodu méně než v předminulém týdnu, skupina Nova svými pěti free-to-air kanály zasáhla denně 27,00 procenta dospělého publika, o 0,30 procentního bodu méně než v předminulém týdnu. Naopak silnější nárůst zaznamenala skupina Prima, která si polepšila o 1,36 procentního bodu na hodnotu 20,89 procenta. Lehce stoupala i skupina Barrandov (+ 0,30 procentního bodu na 6,60 procenta).

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Česká televize opět lídrem trhu, ještě víc se vzdálila Nově

stul

Z jednotlivých televizních stanic minulý týden nejvíce stoupala Prima Cool. Ve srovnání s předminulým týdnem její podíl narostl o 0,74 procentního bodu na 3,85 procenta. Dařilo se i hlavnímu kanálu Primy, který si připsal 0,58 procentního bodu na podíl 12,81 procenta. Mírné zlepšení zaznamenal i hlavní kanál Novy (+ 0,26 procentního bodu na 17,49 procenta), kterému se ale na rozdíl necelého procentního bodu přiblížila ČT1 (podíl 16,79 procenta). Největší pokles minulý týden zaznamenala Nova Cinema, která se propadla o 0,58 procentního bodu na 4,46 procenta. Následovala ČT2 s poklesem o 0,47 procentního bodu na hodnotu 4,96 procenta a Fanda, který si pohoršil o 0,43 procentního bodu na 1,48 procenta. Za zmínku stojí nárůst ČT art o 0,19 procentního bodu na rekordní podíl 0,54 procenta.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+