Více

Nad miliardovým tendrem Českého rozhlasu na analogové vysílání je jasněji

Konkrétní záměr chce management předložit Radě Českého rozhlasu v průběhu července. Smlouva má být na deset let, ale vypověditelná bude dříve.

Objem zakázky? 1,5 miliardy korun

Připravovaný desetiletý kontrakt Českého rozhlasu na zajištění distribuce analogového signálu v objemu půldruhé miliardy korun dostává jasnější kontury. Na středečním veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu je poodhalil generální ředitel Peter Duhan, kterého se na podrobnosti zeptal radní Petr Šafařík. Rozhlas sice o chystaném tendru už jedná s dozorčí komisí Rady Českého rozhlasu, radní samotné ale se svým záměrem ještě podrobně neseznámil. Podle Duhana proto, že podmínky soutěže ještě nejsou finálně připraveny. Radní nicméně ubezpečil, že zakázku o tak velkém objemu, která představuje téměř jeden celý roční rozpočet rozhlasu, s Radou plánuje podrobně rozebrat.

„Tendr na analog ještě nebyl vypsán, připravujeme ho a budeme vás o něm informovat někdy v průběhu července. Nemusí být stoprocentně uzavřen na deset let, půjde o rámcovou smlouvu a i když jde o výsledné číslo 1,5 miliardy korun, pořád se pohybujeme na úrovni dnešní roční ceny za analogové vysílání 150 milionů korun,“ prohlásil Duhan. Na doplňující dotaz radního Šafaříka dodal, že chystaná smlouva nebude rozhlas dlouhodobě zavazovat k analogovému vysílání a neohrozí chystaný nástup digitálního rozhlasového vysílání. V jeho rámci by Český rozhlas měl provozovat vlastní veřejnoprávní multiplex, podobně jako Česká televize. Patřičnou změnu zákona už chystá ministerstvo kultury.

stul

 

Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Peter Duhan odhaduje objem chystané zakázky na analogové vysílání na 1,5 miliardy korun

Proč tedy rozhlas chystá novou soutěž na zajišťování analogového vysílání, když stávající smlouvy má podepsané na dobu neurčitou a s možností výpovědi v řádu měsíců? Podle informací serveru DigiZone.cz jej k tomu vede hned několik důvodů.

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+