Více

Na satelitní pozici Digi TV a freeSATu začaly testy hybridní televize

UVNITŘ FOTOGALERIE – Hybridní televize v sobě propojuje svět klasického vysílání a internetu. Uživatele si mohou na satelitu Thor vyzkoušet mimo jiné speciální aplikaci pro MS ve fotbale.

Testy hybridního širokopásmového televizního vysílání označované zkratkou HbbTV začaly na konci uplynulého pracovního týdne na satelitní pozici 1 stupeň západně, tedy přesně tam, kde své služby nabízejí operátoři Digi TVfreeSAT, kteří působí mimo jiné i v České republice. Experimentální provoz HbbTV má na starosti dánská veřejnoprávní televize DR, programová pozice je označená jako „DR1 Hbb test“. Aplikace v rámci portálu jsou dostupné i v České republice, a to dokonce včetně vybraných videí. Pro využívání technologie hybridního vysílání je nutný set-top-box, případně televizor s podporou HbbTV.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovenská veřejnoprávní televize spustila hybridní vysílání, nabízí jedinou aplikaci

MIF17

V souvislosti se startem fotbalového šampionátu v Brazílii uvítají jistě uživatelé položku „FIFA WM 2014“, která přináší informace z této významné sportovní události. Hybridní portál je pochopitelně kompletně v dánštině, takže spíše, než aby ho divák u nás využíval, může se pro zajímavost podívat, jak si s touto technologií poradila severská země. Podle tamních médií, mimo jiné web flatpanels.dk, byl ostrý start HbbTV stanoven právě na červen. Doposud probíhaly experimenty, jejichž ukázky je možné najít například na videoserveru YouTube. DR je zatím jediným dánským médiem, které tuto technologii využívá.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 10841/V, SR 24500, FEC 7/8, norma DVB-S/QPSK

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 14. 6. 2014 15:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+