Více

Na polských fórech se objevily termíny pro spuštění tamního multiplexu 2

Na polských fórech věnovaných digitální televizi se objevil kompletní seznam vysílačů tamního multiplexu 2, které by měly být spuštěny. Informace nebyly oficiálně potvrzeny, ale jedná se o různé sesbírané materiály od telekomunikačního operátora Emitel, regulátora KRRiT (tamní obdoba RRTV), údaje na diskusních fórech a v neposlední řadě jde pravděpodobně o fakta zveřejněná samotnými televizemi.

K TÉMATU: Polský multiplex 2 odstartuje tento měsíc, ovšem pouze ze tří lokalit

Informace ohledně vysílacích kanálů a výkonů jsou v Polsku velmi cenným zbožím. Web, který by přicházel s takovými informacemi jako například DIgiZone (příloha Regiony a podobně) na tamním trhu v podstatě neexistuje. Weby se zde věnují většinou satelitní problematice, která má v Polsku velice silné lobby. Podle údajů, které byly zveřejněné, by mělo být prvních pět vysílacích stanovišť uvedeno do provozu už 30. září, tedy příští týden ve čtvrtek.

ČTĚTE TAKÉ: Dočkáme se ještě letos druhého digitálního multiplexu v Polsku? Prý ano

MIF17

Půjde o lokality Poznań/Śrem (39. kanál), Warszawa/PKiN a Warszawa/Raszyn (48. kanál), Zielona Góra/Jemiołów (46. kanál) a Żagań/Wichów (41. kanál). 13 vysílacích stanovišť má pak jako termín spuštění uveden 31. prosinec. Jak je z Technického plánu přechodu (TPP) patrné, je velmi pravděpodobné, že v některých lokalitách dojde k vzájemnému rušení s vysílači z ostatních států. Například na 39. kanálu vysílá DVB-T multiplex z německého Löbau a na 46. kanálu je v provozu několik tuzemských dokrývačů, například Tanvald.

Kompletní TPP pro druhý polský multiplex naleznete zde.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+