Více

Na Lipně odstartoval turistický kanál Cesty krajem, vysílá i na regionalnitele­vizi.cz

„Místní by se měli podívat, co se stalo zajímavého u nich doma, dovolenkáři by se měli ve svém hotelu nebo na chatě z televize dozvědět, kam se mohou v okolí vypravit,“ uvádí provozovatel.

Lipenská přehrada jako jedna z největších turistických lokalit v České republice má od 1. května svůj vlastní informační kanál. Nova zpravodajská stanice Cesty krajem TV bude přinášet turistům i obyvatelům zdejšího regionu užitečné a aktuální informace o zdejším dění. Předpokládaný zásah vysílače umístěném na Vítkově kameni je podle provozovatele Regionální sítě 1, českobudějovického podnikatele Iva Brabce, od Vyššího Brodu k Nové Peci. Jmenovaný multiplexu fungující na 29. kanálu funguje také jako nadstavba veřejnoprávní sítě 1 s označením 1a.

K TÉMATU: Lipenská přehrada a okolí bude mít od 1. května vlastní turistický kanál

Cesty krajem TV nabídne návštěvníkům destinace 24 hodin denně čerstvou předpověď počasí, která se bude aktualizovat každých 15 minut. Aktuální data bude dodávat přímo meteorologická stanice umístěná na Vítkově Hrádku, upřesnil Ivo Brabec. Každý týden bude televize od „jihočeského moře“ nabízet Lipnožurnál, který bude taktéž přebírat tematická stanice regionalnitelevize.cz. Tento magazín přinese obrazem to nejzajímavější z regionu. Inspirací pro ty, kteří přijíždějí do jižních Čech, by měl být pořad s názvem Výlet. Bude chystat tipy na atraktivní místa, která stojí za návštěvu.

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 žádá ČTÚ kvůli rušení rakouským vysílačem o nový kanál na Lipně

MIF17

Cíl vysílání Cesty krajem TV je jednoduchý. Místní by se měli podívat, co se stalo zajímavého u nich doma a u sousedů. Dovolenkáři by se měli ve svém hotelu nebo na chatě z televize dozvědět, kam se mohou v okolí vypravit za sportem, kulturou nebo gastronomickým zážitkem, konstatovala Šárka Fenclová. Informace o Lipenské přehradě a okolí získají zájemci také na adrese www.cestykrajem.cz. Tento turistický portál již několik let nabízí turistům videopozvánky na zajímavá místa v celé České republice. Právě odtud si nová televizní stanice vzala inspiraci pro své jméno.

8 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 5. 5. 2014 13:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+