Více

Televizní multiplex 2 dokryje Mariánské Lázně, Aš a Kraslice

Ještě do konce letošního roku by se měl zlepši digitální signál televizí Nova, Prima a Barrandov v Aši, Mariánských Lázních a Kraslicích. Ve všech třech západočeských lokalitách spustí České Radiokomunikace digitální převaděče multiplexu 2. Vysílat se tu bude na kanálu 35, řekl serveru DigiZone.cz ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamil Levinský.

K TÉMATU: Nova: Vysílání DVB-T na 66. kanálu probíhá bez našeho souhlasu

Standardní dodací lhůty technologií jsou sedm až osm týdnů, ale snažíme se je co nejvíce zkrátit. Dokrývače digitální sítě 2 chceme spustit v místech, kde už fungují digitální opakovače České televize. Je to logické: pokud si divák nastaví anténu na příjem signálu z jedné lokality, měl by tam mít možnost příjmu multiplexu 1 i 2. Nebude tam ale mít, vysvětlil Levinský.

Digitální dokrývače multiplexu 2 v západních Čechách měly fungovat už dříve, podle Levinského ale jejich spuštění bránil použitý vysílací kanál. Radiokomunikace původně počítaly s tím, že půjde o digitální opakovače, které pouze převedou signál z velkých vysílačů Zelená hora a Klínovec na kanálu 66. Tento kanál ale Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zakázal pro dokrývače použít.

MIF17

Místo opakovačů tedy České Radiokomunikace zprovozní digitální převaděče, které budou přijímat primární signál na kanálu 66 a převedou jej na finální kanál 35. Jiné technické řešení si ale vyžádá více času na přípravu a proto se diváci dočkají těchto digitálních dokrývačů déle, než se původně předpokládalo.

Více v zítřejším rozhovoru DigiZone.cz s ředitelem pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamilem Levinským

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 21. 10. 2009 4:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+