Více

Multiplexu 4 hrozí existenční problémy. Óčko uvažuje o přesunu do sítě 3

Budoucí fungování digitálního pozemního multiplexu 4 je v ohrožení. O odchodu z této sítě uvažuje po pražské televizi TV Metropol také hudební stanice Óčko. Podle informací serveru DigiZone.cz už jsou zástupci tohoto programu ve fázi pokročilých jednání se společností Czech Digital Group, respektive zástupci Českých Radiokomunikací, která firmu stoprocentně vlastní, jež souvisí se vstupem do multiplexu 3.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Metropol odchází od Telefóniky O2. Od září bude vysílat jen v multiplexu 3

Mohu potvrdit, že s Radiokomunikacemi jednáme a vypadá to velice nadějně. Pravděpodobně se dohodneme, uvedl pro DigiZone.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín. Jednání na dobré cestě potvrdil redakci našeho webu také šéf techniky tohoto programu Lukáš Hnilička. Óčko by stejně jako TV Metropol využilo nové nabídky Czech Digital Group na vysílání pouze v některých lokalitách. Vybralo by si tak určitě Prahu a střední Čechy, dále pak pravděpodobně Brno, Ostravu, případně další oblasti.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ neodebere kmitočty multiplexu 4, i když mu to zákon umožňuje

Tato skutečnost může mít pro konkurenční multiplex 4 společnosti Telefónica O2 fatální důsledky. Po odchodu Óčka by totiž firma přišla o posledního zákazníka, který ji za distribuci signálu platí. Techničtí ředitele České televize a TV Nova DigiZone.cz potvrdili, že jejich programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) jsou šířeny v rámci testu v multiplexu 4 bezplatně. Kromě ČT HD, Nova HD, TV Metropol a Óčka už Telefónica O2 v DVB-T žádné zákazníky neměla. Společnost svou síť dlouhodobě nerozvíjí a je možné, že nakonec Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) přidělené kmitočty vrátí.

69 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 9. 2011 15:27

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+