Více

Multiplex 4 v Praze ukončil definitivně vysílání na kanálu 64

Digitální zemská síť podnikatele Radima Pařízka šíří programy ČT 1 HD, Nova HD, Fanda a TV Pohoda. Jedinou oblastí, kde se ještě využívá tzv. „šedesátkový“ kanál, je Moravskoslezský kraj.

Společnost Digital Broadcasting provedla včera v odpoledních hodinách v tichosti významnou změnu týkající se distribuce signálu multiplexu 4 v Praze. Přesto, že šíření na frekvenci 818 MHz bylo oficiálně ukončeno už začátkem minulého týdne, úplně se tato síť na svém původním místě odmlčela až v neděli 4. listopadu. V provozu zůstal na 64. kanálu do včerejška s největší pravděpodobností vysílač Velké Popovice – Bartošky. Vyplývá to z pozorování několika našich čtenářů.

K TÉMATU: Nemůžete naladit multiplex 4 v Praze? Dnes končí na kanále 64, musíte přeladit

V současné době už mohou tedy diváci bez výjimky naladit na území Prahy multiplex 4 výhradně na kanálu 42. Ten v současné době využívají v hlavním městě lokality Ládví, Novodvorská a Olšanská. Příjem v poslední uvedené oblasti se ale podle našich čtenářů po přeladění z 64. na 42. kanál zhoršil. Je tedy pravděpodobně, že vysílací systém zde není ještě ve finálním stavu. Operátor deklaroval, že na území Prahy bude provádět na této síti některé úpravy.

15 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 2. 2013 22:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+