Více

Multiplex 4 má nový vysílač v Kozmicích. Pokryje Benešovsko

Vysílač Benešov – Kozmizce bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky. V multiplexu jsou v tuto chvíli šířeny čtyři kanály a připravena je tu pozice pro stanici pátou.

Provozovatel multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, rozšířil počet svých vysílačů ve středních Čechách. Nově je signál k dispozici také z lokality Kozmice na Benešovsku. Na tuto skutečnost upozornil blog dxradio.cz. Stanoviště vysílače je v Kozmicích – telekomunikační stožár u hřbitova. Po jeho spuštění tak dojde k rozšíření pokrytí ve středních Čechách. Bude tvořit jednofrekvenční síť s vysílačem Velké Popovice – Bartošky na témže kanále, od něhož je vzdálen jen 15 km, uvedl blog.

MIF17

ČTĚTE TAKÉ: TV Pohoda má první živě moderovaný pořad ze studia – Rock Fest

Přesto, že signál na 44. kanále je určen primárně pro střední Čechy, je ho možné zachytit také na území hlavního města, a to buď v jeho okrajových částech, případně na vyvýšených místech. Server DigiZone.cz má potvrzen jeho příjem například z Jižního Města a Bohnic. V multiplexu 4 jsou v tuto chvíli šířeny kanály ČT 1 HD, ČT 4 HD, Nova HD, TV Pohoda a pozice New TV, na níž se měla podle provozovatele začátkem měsíce objevit nová stanice. Zatím se tak ale nestalo.

22 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 8. 2012 16:01

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+