Více

Multiplex 2, nebo multiplex 4? Nova Cinema nemá ani měsíc před koncem smlouvy jasno

Filmovému kanálu Novy končí 31. prosince pětiletý kontrakt s Českými Radiokomunikacemi na vysílání v celoplošném multiplexu 2

Pouhý měsíc zbývá vedení televize Nova na rozhodnutí, v kterém celoplošném pozemním multiplexu bude po Novém roce vysílat jeho filmový kanál Nova Cinema. 31. prosince stanici vyprší pětiletá smlouva s Českými Radiokomunikacemi na šíření signálu v multiplexu 2. Zájem šířit Novu Cinema má ale i konkurenční multiplex 4, který provozuje společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka. Ani s jedním z těchto operátorů ale Nova zatím nepodepsala novou smlouvu. Na dotaz serveru DigiZone.cz to potvrdila Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

K TÉMATU: Nova Cinema začala vysílat v multiplexu 4, jedná se prý o test

„Detaily probíhajících jednání nemůžeme komentovat,“ odpověděla Fianová na otázku, zda je reálné, že by Nova Cinema opustila stávající multiplex 2. Od 23. září přitom tato stanice vysílá i v multiplexu 4, kde využila programovou pozici po vyřazené Nově HD. Radim Pařízek toto vysílání označuje za test. Na dnešním setkání s novináři dodal, že k zařazení Novy Cinema došlo na přímou žádost společnosti CET 21, která si nyní provádí vlastní průzkum penetrace tematických kanálů, jež šíří prostřednictvím multiplexu 4. Na přímý dotaz DigiZone.cz dodal, že k dohodě na definitivním zařazení Novy Cinema do multiplexu 4 zatím nedošlo. „Stále vyjednáváme,“ potvrdil slova Marie Fianové.

ČTĚTE TAKÉ: Operátor multiplexu 4 potvrdil zařazení Novy Cinema do nabídky

Pařízek zároveň vyloučil, že by se do multiplexu 4 mohl přestěhovat i hlavní kanál Novy, jemuž rovněž 31. prosince končí smlouva s Českými Radiokomunikacemi na vysílání v multiplexu 2. „S hlavním kanálem bych takový přesun neriskoval. Relativní úbytek podílu na trhu by byl mnohem větší než u tematického kanálu,“ svěřil se provozovatel multiplexu 4. Radim Pařízek nyní deklaruje u multiplexu 4 pokrytí 95,5 procenta obyvatel České republiky, reálná penetrace v domácnostech je ale mnohem nižší. Pařízkova firma Digital Broadcasting se proto snaží přesvědčit diváky, aby si natočili antény směrem k vysílačům multiplexu 4, případně si pořídili druhou anténu se slučovačem signálu.

GLOSA: Nova Cinema v multiplexu 4 a Déčko v multiplexu 3: souboj titánů

Zatímco u Novy Cinema zatím není jasné, v kterém celoplošném multiplexu bude po Novém roce vysílat, u dalších programů skupiny Nova je v podstatě rozhodnuto. Hlavní kanál Novy zůstane v multiplexu 2, vedení televize musí jen dojednat nové podmínky (tedy především cenu) jeho šíření v této síti. Tematické kanály Fanda, SmíchovTelka zůstanou v multiplexu 4. „Smlouva na šíření těchto programů je dlouhodobá, na pět nebo šest let,“ uvedl dnes na dotaz DigiZone.cz Radim Pařízek.

20 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 11. 2013 12:39

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+