Více

MPEG-2 pro Českou televizi nejméně do roku 2012

Veřejnoprávní Česká televize (ČT) bude svoje digitální programy vysílat nadále ve formátu MPEG-2, a to minimálně do roku 2012. Stanice to uvádí na svých teletextových stránkách věnovaných digitálnímu vysílání. Stejnou jistotu nemohou podle ČT ale diváci očekávat od ostatních televizí. Komerční stanice mohou začít používat účinnější kompresi MPEG-4 dříve, hlavně u placených kanálů a TV s vysokým rozlišením, uvádí teletext ČT.

stul

Novela zákonů souvisejících s digitalizací, kterou poslanci schválili ve čtvrtek 27. září, provozovatelům zemských digitálních sítí ani televizím samotným neurčuje, v jakém digitálním formátu mají vysílat. Operátoři mají povinnost pouze informovat Český telekomunikační úřad o tom, které programy a v jakém formátu vysílají a případné změny ohlásit minimálně 30 dní dopředu.

ČT vysílá programy ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT 4 Sport v zemském multiplexu A právě ve formátu MPEG-2, na který jsou uzpůsobené současné set-top-boxy a televizory s digitálním ladicím obvodem. V síti C ale testuje program ČT 1 HD vysílaný ve vysokém rozlišení a ve formátu MPEG-4.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 2. 10. 2007 15:10

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+