Více

Mordparta II klesla o 105 tisíc, ztrácejí ale například i Televizní noviny

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Pokles sledovanosti jde díky počasí napříč televizními stanicemi, pořady i žánry.

Nejsledovanější zpravodajský pořad měl včera co dělat, aby se dostal nad hranici milionu diváků. Nakonec se mu to podařilo o 40 tisíc. Jedničkou nezpravodajské části jsou Vratné lahve, na které se v neděli na Nově dívalo 708 tisíc diváků. Těsně za nimi je se 704 tisíci Mordparta II, výborně se však dařilo i dramatu Monstrum. Na ČT1 ho vidělo 673 tisíc. Do TOP 10 za všechny kanály se ještě dostávají Střepiny se 499 tisíci a 168 hodin se 471 tisíci diváky. ČT1 a Nova mají v žebříčku nejsledovanějších čtyři pořady, Prima dva.

SOBOTNÍ DATA: Venkovní aktivity vedou, Televizním novinám chybělo do milionu diváků více než sto padesát tisíc

Nejvyšší podíl na celkové sledovanosti má Nova, která v hlavním vysílacím čase, prime time, získala průměrných 22,17 %. Druhá je ČT1 s podílem 17,72 % a třetí Prima vykazuje 15,35 %. Nad čtyřmi procenty jsou ještě ČT2, Prima Cool a TV Barrandov s 5,56 %. Těsně to v prime time uteklo kanálům sdruženým pod Atmedia. Přes den je jedničkou hlavní veřejnoprávní kanál s podílem 17,12 %. Druhá Nova vykázala 15,45 % a třetí Prima 12,41 %. Dařilo se opět ČT2, dále zpravodajské ČT24 a nad 4 % se dostávají i kanály Atmedia (5,46 %) a Nova Cinema. Plnoformátová TV Barrandov přes den získala průměrný podíl 6,33 %.

Filmové stanice v mimořádně těžké nedělní konkurenci hlavních kanálů vykazují lehce nadprůměrné výsledky. Na Nově Cinema mají nad sto tisíci dva pořady a jde o podvečerní fantasy Čarodějův učeň, kterou vidělo 144 tisíc fanoušků a podíl u mladšího publika 15–54 se vyšplhal na 11,98 %, a odpolední snímek Ochránce s rovnými sto tisíci. Prima Max nasadila do prime time dobrodružný film Tristan a Isolda a ujít si ho nenechalo 86 tisíc diváků. Na Kině Barrandov je v čele TOP 5 za kanál Nebe nad Mexikem a vidělo ho 64 tisíce diváků.

MINULÝ TÝDEN: Mordparta II jedničkou žebříčku, hokej na ČT sport druhý

Jedničkou v TOP 5 na TV Barrandov jsou Nebezpečné vztahy, které pomalu přebírají čelní pozici. V neděli je sledovalo 236 tisíc při vysokém podílu na publiku 15,95 %. Stejný počet diváků získala i romantika Katie Fforde: Vytoužené dítě, i když podíl byl méně než poloviční. Výborně si na stanici ČT art vedl dokumentární snímek „Agnetha – Abba a co bylo pak“. Zhlédlo ho 86 tisíc hudebních příznivců. Na ČT sport je v čele lokálního žebříčku utkání FC Baník Ostrava – 1. SC Znojmo FK. To si nenechalo ujít 97 tisíc fotbalových nadšenců. Na ČT24 jsou v neděli tradičně nejsledovanější Otázky Václava Moravce a včera je vidělo 155 tisíc, resp. 254 tisíc diváků. Western Plíživý měsíc je s 230 tisíci diváky v čele TOP 5 za ČT2. Všechny pořady této stanice jsou pak nad sto tisíci.

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15–54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+