Více

Místopředsedkyně sněmovny žádá odvolání Jiřího Janečka

Generální ředitel České televize Jiří Janeček by měl být odvolán. V rozhovoru pro Press klub rádia Frekvence 1 to v pondělí prohlásila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. Kromě Janečka by podle ní měl z Kavčích hor odejít i finanční ředitel František Lambert, protože oba spolu po celé tři roky úzce spolupracovali a společně porušovali zákon tím, že se Lambert vyhýbal podpisu pod čestné prohlášení, že nikdy nebyl členem komunistických Lidových milicí.

MIF17

Němcová podle svých slov neví, zda se sněmovna vrátí k situaci v managementu ČT, televizní rada podle ní ale v případu Lambert nepostupovala důkladně. Prohlášení o nutnosti odvolat Jiřího Janečka z funkce generálního ředitele ČT přichází v době, kdy se dolní komora parlamentu chystá volit pět nových členů Rady ČT. Ti by se poté mohli společně s dalšími radními vyvolat hlasování o Janečkově odvolání.

V současné radě však Janeček nemá žádné výrazné odpůrce. Jediným velkým kritikem generálního ředitele ČT je radní Jiří Voráč, který se už jednou neúspěšně pokusil iniciovat hlasování o Janečkově odvolání. Žádný další radní ho ale nepodpořil.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 4. 2007 16:44

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+