Více

Milkovics: Z24 zahájí vysílání v srpnu, od září spustím nové kanály i HD verze Mňam a Mňau

Mňam TV zahájí zemské vysílání k 15. červnu, prozatím jsou známy lokality Praha, Plzeň a ostravské Klimkovice. Zbylé stanice by měly odstartovat do září.

Pál Milkovics, ředitel společnosti S&P Broadcasting, která televizní stanici Mňam provozuje, slibuje zahájit vysílání i v dalších menších multiplexech po celé republice. Na území hlavního města Prahy vysíláme pilotní obrazovku už déle než měsíc, z našeho pohledu jde o ideální formu kampaně. Navíc vysílání z Prahy, Plzně a Klimkovic znamená pokrytí nějakých tří a půl milionu diváků, popisuje aktuální strategii Milkovics.

DVB-T2? Zatím málo rozšířené

Ohledně možného zájmu o vysílání DVB-T2 se Milkovics tváří skepticky a zmiňuje stále ještě nízkou penetraci T2 kompatibilních přístrojů. DVB-T2 bude určitě velmi zajímavé, primárně díky lepší kvalitě vysílání, ale je zatím ještě málo rozšířené. Ale oceňuji výbornou práci Českých Radiokomunikací, kterou jako propagátor T2 odvádějí, tvrdí Milkovics, podle něhož je kvalita vysílání pro Mňam TV velice důležitá. Investovali jsme hodně prostředků do technického zázemí a v současnosti máme kompletní vybavení 4K ready, upozorňuje Milkovics.

 


Pál Milkovics

Během září tak chce Milkovics spustit HD verzi televize Mňam. Ohledně vysílací platformy je ale zatím neurčitý. Nevím, jestli má cenu vysílat na satelitu, ale určitě bychom chtěli být přítomni na IPTV platformě a u kabelových operátorů, vyjmenovává Milkovics. Do září chce spustit i kanál nazvaný Kutil TV, pro který už údajně připravuje HD obsah, a také další dvě stanice – Trhák a Mudr. 

Zajímavé je, že Milkovics zatím nepožádal o vysílací licenci Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle některých zdrojů tak pro všechny tři zmíněné nové kanály učiní u britského regulátora Offcom, kde celá procedura trvá do tří týdnů.

Pokračování článku včetně podrobností k chystané zpravodajské televizi Z24 čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. 

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+