Více

Michel Fleischmann: Chceme nové licenční řízení na digitální televize

Pokud by Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nezopakovala výběr držitelů šesti licencí pro nové digitální televizní programy ze všech účastníků řízení, trvá mediální skupina Lagardere na vypsání zcela nového konkurzu. Serveru DigiZone.cz to řekl prezident Lagardere CZ Michel Fleischmann. Firma usilovala o licence pro ženskou stanici TF1 a lifestylový program TE2, inspirované rozhlasovými stanicemi Frekvence 1 a Evropa 2, ovšem neúspěšně.

Fleischmann odmítá připravovanou novelu vysílacího zákona, která by umožnila přidělit šestici původních vítězů licenčního řízení „přechodné digitální licence“ a umožnila jim tak zahájit vysílání, aniž by byl spor o platnost jejich licencí vyřešen. Použití jakéhokoli účelového právního nebo legislativního instrumentu, který by měl zachraňovat zmařenou pozemní digitalizaci, nám nepřipadá šťastné a zadělává na další spory a konflikty, míní Fleischmann.

MIF17

Vždyť proběhlé licencování pozic v DVB-T bylo podle názoru soudu v rozporu se zákonem, a proto by mělo být vypsáno nové řízení. Našim cílem je pak v tomto novém licenčním řízení regulérně uspět, dodal šéf české pobočky francouzského mediálního domu Lagardere.

Čtěte také: Další spor o digitální licence: z koho má rada vybírat?

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 4. 2007 20:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+