Více

Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Pozemní placená platforma Plustelka přechází na nový standard. Zeptali jsme se proto, jak přechod probíhá a co dalšího společnost Towercom pro své zákazníky chystá.

Prvního června jsme vás na základě zaslané tiskové zprávy informovali o tom, že Slovenská Plustelka přejde v létě na DVB-T2. Protože se ve zprávě nic neříkalo zejména o formátu, který bude pro DVB-T2 použit, obrátili jsme se na Michala Šurana, který briskně zareagoval a prozradil nám, že formátem bude H.264, a mezi řečí „utrousil“ něco o tom, že také chystají vysílání ve 4K.

Už v tom okamžiku jsem si uvědomil, že to není jen na krátkou aktualizaci článku, ale na podstatně delší povídání, a tak vlastně vznikl tento rozhovor nejen o DVB-T2, ale i o plánovaném vysílání v Ultra HD dostupném přes obyčejnou anténu.

Pokračování rozhovoru čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm například o stylu přechodu, použité technologii pro DVB-T2 a její kompatibilitě s kodekem HEVC, o přínosu Ultra HD (4K), příchodu HDR a i třeba o tom, proč je 4K dobré i pro pozemní vysílače. Nechybí ale ani informace o přechodu u tzv. Voľnej telky.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+