Více

MF Dnes: TV Barrandov bez odvahy recykluje staré předlohy

Odvaha chybí podle kulturní kritičky deníku MF Dnes Mirky Spáčilové nové plnoformátové digitální televizi Barrandov. Licence k digitálnímu vysílání dostaly nové stanice na jaře 2006, ač právní jistotu našly až loni v lednu. Ale při pohledu na první týden vysílání TV Barrandov se chce ptát: Co jste celý čas dělali? Pořady opisují staré předlohy a pár dobrých nápadů vypadá, jako by se zrodily před týdnem: nahozeně, nehotově, nevyzkoušeně a bez odvahy, píše Spáčilová v dnešní recenzi.

Jedinou opravdu originální novinou na TV Barrandov je podle autorky justiční reality show Suďte je!. Původní seriál Barrandov Profesionálové je podle Spáčilové dvojí recyklací: slovenské předlohy z televize Joj a Policajtů z předměstí, které kdysi natočila Nova. Cyranův ostrov však dopadá ještě hůř, byť staví na slibnějším půdorysu chudé tvrze. Za humor považuje šišlání; proto není sestavě Ivana Mládka naštěstí moc rozumět, kromě výroků „pako“ nebo „kriple“, hodnotí Spáčilová původní sitcom TV Barrandov.

Politické glosy v pořadu KnorTime mají podle Spáčilové zatím výkyvy a je z nich cítit velká inspirace u České sody, Tele Tele a divadla Sklep. Za vůbec nejhorší pořad TV Barrandov pak Spáčilová považuje Politickou střelnici Zuzany Bubílkové, která je „dávno vystřílená“.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 1. 2009 10:51

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+