Více

Meziročně klesá výkon Novy, naopak České televizi se evidentně daří

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ ČERVNA – Meziročně roste podíl kanálu ČT Sport, i když ve srovnání s minulým měsícem mu uškodilo vypadnutí českého fotbalového týmu z probíhajícího Eura.

Meziměsíční vývoj (vs. květen 2016)

Cílová skupina 15+

Díky vypadnutí českého týmu z fotbalového mistrovství Evropy se největšího poklesu mezi jednotlivými sledovanými kanály dočkal ČT Sport, který ve srovnání s letošním květnem ztratil 1,15 procenta obecné cílové skupiny. Druhou nejvýznamnější ztrátu pak zaznamenaly kanály sdružené v rubrice Ostatní, které přišly o 0,76 procenta podílu u diváků starších patnácti let. Hlavní Prima pak z měsíce na měsíc odepsala 0,27 procenta zástupců obecné divácké skupiny. Zásadní zpravodajská témata naopak přitáhla pozornost diváků ke kanálu ČT 24, který si meziměsíčně polepšil o 0,62 procenta diváků starších patnácti let. Svůj podíl navýšila i hlavní Nova, a to o 0,33 procenta obecné cílové skupiny.

MINULÝ MĚSÍC: Meziměsíčně pomohl hokej České televizi, v meziročním srovnání ale ztrácela

I mezi televizními skupinami se nejvýraznějšího propadu dočkaly programy České televize, jejichž podíl u obecné divácké skupiny se meziměsíčně snížil o 0,62 procenta a jejich celkový podíl se v červnu ustálil na 31,21 procenta. Mírně oslabily i stanice Primy, které si pohoršily o 0,1 procenta diváků starších patnácti let a červen ukončily s celkovým podílem 21,35 procenta. Do plusu šly naopak kanály Novy, které si polepšily o 0,36 procenta obecné cílové skupiny a jejichž celkový podíl u zmíněné divácké skupiny v červnu činil 29,83 procenta. Letní měsíce a sportovní události svědčí i stanicím skupiny Barrandov, jejichž podíl se meziměsíčně zvýšil o 0,18 procenta na celkových 6,76 procenta.

Meziměsíční vývoj, TOP 10 pořadů června 2015 a srovnávací tabulky a grafy najdete v placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+